Niemcy to kierunek z którym Polacy są bardzo dobrze zaznajomieni. Podróżujemy tam zarówno w celach rekreacyjnych, ale także do pracy, dlatego wszelkie sposoby na przedostanie się do naszych zachodnich sąsiadów cieszą się dużym zainteresowaniem. Oczywiście ogromne znaczenie ma to, które z nich gwarantują przyjazną cenę, bezpieczeństwo i brak opóźnień. Jak tanio i komfortowo podróżować do Niemiec?

Pociąg

Choć pociągi nie są najpopularniejszą opcją w przypadku podróży do Niemiec, to mają wiele zalet. Współcześnie ta forma przejazdu jest coraz bardziej komfortowa, choć problemem są stosunkowo częste opóźnienia. Pociąg gwarantuje nam jednak dostęp do toalet niezbędnych w trakcie długich podróży, a także do przestrzeni obiadowej. Pod względem cen duże znaczenie ma m.in. to, z jak dużym wyprzedzeniem zarezerwujemy bilet oraz oczywiście długość trasy.

Bus

Bardzo popularną opcją w przypadku podróży do Niemiec jest przejazd busem. Pojazdy te są niewielkie i zapewniają komfortową przestrzeń dla pasażerów, a na trasie przejazdu odwiedzają także mniejsze miejscowości, dzięki czemu pasażerowie mogą skorzystać z usług przewoźników bez konieczności udawania się na lotniska lub główne dworce kolejowe. W przypadku przewozów do Niemiec oferowanych przez naszą firmę uwzględniamy prawie 50 miast w Polsce, a także ponad 50 lokalizacji docelowych na obszarze Niemiec. Gwarantujemy także przejazd od drzwi do drzwi, dlatego  pasażerowie nie muszą korzystać z lokalnych środków transportu dowożących na miejsce. Atutem podróży busem jest oczywiście również cena, która spośród wszystkich form przejazdu uważana jest za najkorzystniejszą. Niższa może być tylko w przypadku zakupu biletów samolotowych, jednak tylko w ściśle ograniczonych przypadkach.

Samolot

Samolot to oczywiście najszybszy środek transportu spośród wymienionych, choć włączając w podróż takie elementy jak czas oczekiwania na odprawę oraz ewentualne opóźnienia, nie zawsze sposób ten jest tak dogodny. Jest tak szczególnie na krótkich trasach, w przypadku których mamy wiele alternatyw, jeśli jednak udajemy się do dużych metropolii posiadających porty lotnicze (np. Berlin), warto poszukać okazyjnych cen biletów, które pojawiają się kilka razy w roku.

Okazuje się, że podróż busem jest najkorzystniejszą po względem cenowym formą dojazdu do Niemiec, choć wiele zależy od różnych czynników takich jak data wyjazdu czy miejsce docelowe.

 

Jak tanio pojechać do Niemiec?