Udając się w podróż do Niemiec mamy do wyboru kilka opcji transportu: samochód, autobus, samolot, bus lub pociąg. Dziś na warsztat weźmiemy dwie ostatnie możliwości oraz to, która z nich może okazać się najlepsza, zarówno pod kątem wygody, jak i kosztów.

Przejazd do Niemiec pociągiem

Każdy z nas wie, że podróż pociągiem to prawdziwa loteria, a wiele zależy od tego, jakim składem będziemy jechać, jakich towarzyszy podróży będziemy musieli znosić oraz czy na trakcie kolejowym nie dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń powodujących opóźnienia. Jeśli będziemy mieć dużo szczęścia i wszystko pójdzie zgodnie z planem, dotrzemy do naszych zachodnich sąsiadów w dobrym humorze, nie wydając na wycieczkę dużo pieniędzy. Kiedy więc zdecydowanie się na podróż pociągiem jest najbardziej uzasadnione? Jest to opcja przede wszystkim dedykowana osobom mieszkającym w dużych miastach, udającym się w wyprawę do jednej z niemieckich metropolii. Powód? Przede wszystkim bliska dostępność do głównych dworców kolejowych, które przy dłuższych, międzynarodowych trasach zazwyczaj zatrzymują się na stacjach większych miast, szczególnie jeśli podróżujemy pociągiem wyższej klasy. W przeciwnym wypadu czeka nas konieczność częstych i niekomfortowych przesiadek.

Przejazd do Niemiec busem

Przyjazdy busem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Przede wszystkim transport ten jest zdecydowanie szybszy i bardziej komfortowy, aniżeli w przypadku przepełnionych autobusów, dodatkowo zatrzymujących się tylko na wyznaczonych przystankach w dużych miastach. Kolejnym atutem jest możliwość rozpoczęcia podróży w wyznaczonym przez klienta miejscu, a także dotarcie bezpośrednio do celu czyli „do drzwi”, co niemożliwe jest w przypadku pociągu. Wynajem busa to także najlepsza okazja na wyjazd, jeśli decydujemy się na wyjazd większą grupą osób i nie chcemy korzystać z własnego samochodu.

Podróżowanie każdym środkiem transportu zawsze ma swoje plusy i minusy, jednak w przypadku przejazdu do Niemiec, zdecydowanie więcej atutów ma wynajęcie busa z kierowcą, który bezpiecznie dowiezie nas dokładnie do celu.

 

Przejazd do Niemiec – bus czy pociąg?