Musisz dotrzeć na lotnisko w Niemczech? A może chcesz odwiedzić rodzinę i przyjaciół za granicą? Doskonałym rozwiązaniem będzie przejazd busem. Zostaniesz szybko i sprawnie dowieziony do celu. Komfortowe warunki w pojeździe i miła obsługa – na to możesz liczyć, decydując się na ten pojazd. Pamiętaj jedynie, że możesz zabrać określoną ilość bagażu. Poniżej podpowiadamy, co możesz zabrać ze sobą do busa.

Przejazd busem – co można ze sobą zabrać?

Busy to niewielkie pojazdy przeznaczone do przewożenia małych grup ludzi. W środku nie ma oczywiście tyle samo miejsca, co w większych autobusach czy autokarach. Znacznie mniejszych rozmiarów jest także sam bagażnik. Dbając o to, aby podróż była bezpieczna i wygodna, organizatorzy przejazdów zwracają uwagę na zabieranie bagażu o określonej wadze. Wszystkich podróżnych obowiązują jednakowe wytyczne. Ustanowione przez przewoźnika zasady są ściśle zależne od pojemności busa, ale również od liczby jadących nim osób. Mimo że dotarcie do celu samolotem lub autokarem daje możliwości zabrania ze sobą większej ilości rzeczy, cena i komfort przejazdów busem zapisują się na korzyść tej formy transportu.

Ile bagażu pasażer może wziąć do busa?

Oczywiście zależy to od przewoźnika i rodzaju pojazdu – każdy model ma inne maksymalne obciążenie. W większości przypadków można zabierać ze sobą walizki czy torby, których waga mieści się w przedziale 15-40 kilogramów. Nie oznacza to jednak, że jeżeli zależy ci na zabraniu naprawdę dużego bagażu, będzie to niemożliwe. Niektórzy muszą przewieźć ze sobą instrumenty muzyczne, rozmaite sprzęty czy większą liczbę książek. W tej sytuacji trzeba skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić zasady ich transportu busem.

Nadprogramowe kilogramów są uznawane za tak zwany nadbagaż. W zależności od tego, o ile kilogramów został przekroczony wyznaczony limit wagi bagażu, należy uiścić odpowiednią, dodatkową opłatę. Regulamin dotyczy także ilości walizek i plecaków, które będziesz mógł ze sobą zabrać. Zazwyczaj są to od 2 do 4 sztuki bagażu.

Przejazd busem a bagaż